Ogłoszenia

20 września 2020
XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W celu bezpieczeństwa uroczystość ta odbywa się w trzech grupach na Mszach św. o godz. 10.30, 12.00 i 13.30. Ze względu na Biały Tydzień Msze św. w tym tygodniu będą codziennie w godz. 17.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. porannej we wtorek i w czwartek). Dzieci zapraszam wraz z najbliższymi na dowolnie wybrane Msze przez ten tydzień. Dziękuję Rodzicom za ofiarowane dwa ornaty dla parafii.

 2. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas III do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można odebrać zgłoszenie, które po wypełnieniu proszę dostarczyć do kancelarii do końca września.

 3. Świetlica dla Dzieci wznowiła swoje funkcjonowanie i zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej na korzystanie z korepetycji z języka polskiego i matematyki. Bliższe informacje w zakrystii.

 4. Dziękuję za złożone ofiary na tacę. Bóg zapłać. Przy wyjściu z kaplicy są koperty „cegiełki” na III kwartał tego roku.

 5. Na koniec chciałbym podzielić się z Wami radosną informacją, że z naszej parafii wstępuje do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu tegoroczny maturzysta, nasz lektor, Marcel Korzeniewski. Gratuluję decyzji a Was proszę o modlitwę za Marcela, by lata w Seminarium były owocnym czasem rozeznania powołania.

  Zapowiedzi:
  * Michał Michalak, kawaler z par. św. Stanisława w Kutnie i Paulina Błaszczyk, panna z par. tut. – zapowiedź III
  * Karol Andrzejewski, kawaler z par. św. Wojciecha w Grodźcu i Kinga Więckowska, panna z par. tut. – zapowiedź III